sem. letni, rok akademicki 2017/2018



28.02.2018 - Spotkanie organizacyjne


07.03.2018 - Przemysław Skurowski "HDR w zdjęciach rentgenowskich"


14.03.2018 - Adam Świtoński TBA


21.03.2018 - Michał Staniszewski "Analiza przebiegów czasowych z wykorzystaniem programowania dynamicznego"


28.03.2018 - Agnieszka Szczęsna "Kwaternionowe narzędzia analizy danych"


04.04.2018 - Święta wielkanocne


11.04.2018 - Henryk Josiński "Orbity okresowe w modelu podwójnego wahadła na wózku"


18.04.2018 - Ewa Lach "Modelowanie danych z wykorzystaniem ukrytych modeli Markova"


25.04.2018 - Kamil Wereszczyński "Klasyfikacja w przestrzeniach (pseudo) Riemanna"


02.05.2018 - Majówka


09.05.2018 - Dzień sportu


16.05.2018 - Magdalena Pawlyta TBA


23.05.2018 - Konrad Wojciechowski "Algorytm wstecznej propagacji gradientu"


30.05.2018 - Wojciech Łabaj TBA


06.06.2018 - Paweł Foszner "Estymowanie liczby biklastrów"


13.06.2018 - Agnieszka Michalczuk TBA


20.06.2018 - Damian Pęszor "Wirtualny asystent"


27.06.2018 - Marcin Paszkuta TBA



sem. zimowy, rok akademicki 2017/2018



04.10.2017 - Spotkanie organizacyjne


11.10.2017 - Przemysław Skurowski - Energochłonność obliczeń


18.10.2017 - Andrzej Polański - Analiza statystyczna danych TCGA


25.10.2017 - Adam Świtoński - Klasyfikacja bezmarkerowych danych ruchu


01.11.2017 - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH


08.11.2017 - Kamil Wereszczyński - TBA


15.11.2017 - Wojciech Łabaj - Porównanie narzędzi do wyznaczani mutacji somatycznych


22.11.2017 - Agnieszka Michalczuk - TBA


29.11.2017 - Michał Staniszewski - TBA


06.12.2017 - Marcin Paszkuta - TBA


13.12.2017 - Magdalena Pawlyta - TBA


20.12.2017 - WIGILIA ZAKŁADOWA


03.01.2018 - Ewa Lach - Modelowanie zachowań gracza


10.01.2018 - Agnieszka Szczęsna - TBA


17.01.2018 - Henryk Josiński - TBA


24.01.2018 - Damian Pęszor - Nowe techniki opisywania kontekstów w ChatBoxach


sem. letni, rok akademicki 2016/2017



01.03.2017 - Przemysław Skurowski, Andrzej Polański: Analiza danych TCGA


08.03.2017 - Karol Trzcionka


15.03.2017 - Michał Piórek, Henryk Josiński


22.03.2017 - Adam Świtoński


29.03.2017 - Ewa Lach


05.04.2017 - Paweł Foszner


12.04.2017 - Kamil Wereszczyński: Zasada działania klasyfikacji w rozmaitości Riemanna


19.04.2017 - WIELKANOC


26.04.2017 - Marcin Paszkuta


03.05.2017 - KONSTYTUCJA


10.05.2017 - DZIEŃ SPORTU


17.05.2017 - Agnieszka Szczęsna


24.05.2017 - Wojciech Łabaj


31.05.2017 - Michał Staniszewski: Próbkowanie oszczędne w badaniach MRI, Agnieszka Michalczuk


07.06.2017 - Magda Pawlyta


14.06.2017 - Damian Pęszor


 


sem. zimowy, rok akademicki 2016/2017


12.10.2016 - Andrzej Polański - Ocena struktury klonalnej tkanek nowotworowych na bazie danych TCGA

19.10.2016 - Adam Świtoński - Transformata wododziałowa segmentacji danych ruchu

26.10.2016 - Kamil Wereszczyński = Klasyfikator Riemanna

02.11.2016 - Henryk Josiński

09.11.2016 - Przemysław Skurowski = Analiza map istotności dla wykrywania kamuflażu zwierząt

16.11.2016 - Magda Pawlyta

23.11.2016 - Ewa Lach

30.11.2016 - Agnieszka Szczęsna

07.12.2016 - Michał Staniszewski

14.12.2016 - Karol Trzcionka = Korelacja fazowa w wyszukiwaniu wzorców

21.12.2016 - wigilia Ciastka! i kawa...

04.01.2017 - Paweł Foszner = TBA
11.01.2017 - Wojciech Łabaj = TBA

18.01.2017 - Marcin Paszkuta, Agnieszka Michalczuk

25.01.2017 - Damian Pęszor




sem. letni, rok akademicki 2015/2016


9 marzec

Wojciech Borczyk


16 marzec

Przemysław Skurowski, Michał Staniszewski - Nienadzorowana segmentacja obrazów MRI


23 marzec

Agnieszka Michalczuk - Wykorzystanie rozmaitości Grassman'a w badaniu stabilności ruchu postaci ludzkiej


6 kwieceń

Paweł Foszner - Selekcja atrybutów poprzez bi-klasteryzację


13 kwiecień

Agnieszka Szczęsna - Analiza chaosu w chodzie człowieka na bazie analizy wielorozdzielczej


20 kwiecień

Michał Piórek - Chaos w modelach szkielotowo-mięsniowych


27 kwiecień

Mateusz Garbulowski - Analiza i wykrywanie mutacji somatycznych

Andrzej Polański - TBA


4 maj


18 maj

 Marcin Paszkuta - Detekcja przeszkód w ruchu bazująca na przepływie optycznym


25 maj

Ewa Lach - Kalibracja czujników IMU


1 czerwiec

Ewa Lach - Gry poważne, scenariusze uczenia się, technologie informatyczne


8 czerwiec

Kamil Wereszczyński - Ekstrakcja obszaru synivitis na zdjęciach USG palców ludzkich

Karol Trzcionka - Rekonstrukcja 3D z wideo


15 czerwiec

Damian Pęszor - Rozwiązywanie konfliktów pomiędzy wirtualną i rzeczywistą reprezentacją szkieletu ludzkiego

Adam Świtoński - Klasyfikacja danych ruchu


sem. zimowy, rok akademicki 2015/2016


7 październik

M. Walczak - Symulacja płynów w czasie rzeczywistym


14 październik

Michał Staniszewski - TBA


21 październik

Przemysław Skurowski - Zagadnienia percepcyjnej oceny jakości obrazów


28 październik

Karol Trzcionka - Przetwarzanie wstępne wysoko rozdzielczej siatki twarzy


04 listopad

Przemysław Pruszowski - Filtry Kalmana dla kostiumu IMU

Damian Pęszor - Animacja mimiki twarzy


18 listopad

Jakub Rosner - Programowanie procesorów graficznych


25 listopad

Michał Piórek, Henryk Josiński - Rekonstrukcja przestrzeni fazowej z serii czasowych


02 grudzień

Agnieszka Szczęsna - Wykorzystanie zależności kinematycznych do poprawy estymacji orientacji w inercyjnych systemach przechwytywania ruchu


09 grudzień

Mateusz Garbulowski - Wykorzystanie wysokoprzepustowych metod w analizie sekwencji biologicznych


16 grudzień

Marcin Paszkuta - Wyznaczanie translacji na podstawie danych IMU


13 styczeń

Ewa Lach - TBA

Kamil Wereszczyński - TBA


20 styczeń

Agnieszka Michalczuk - Rozmaitości Grassmana w zadaniach klasyfikacji


27 styczeń

Wojciech Łabaj - Integracja danych mikromacierzowych z ontologiami genowymi


 

sem. letni, rok akademicki 2014/2015


4 marzec

Michał Staniszewski - TBA


18 marzec

Andrzej Polański - Ocena tempa wzrostu populacji na podstawie danych genetycznych


25 marzec

Przemysław Pruszowski - TBA


1 kwiecień

Mateusz Garbulowski - TBA


15 kwiecień

Grzegorz Dudek - PCA


22 kwiecień

Marcin Paszkuta - TBA


29 kwiecień

Adam Świtoński - Statystyki kwaterionowe


6 maj

Piotr Bajerski - Funkcja kopuły w analize danych ruchu

Ewa Lach - TBA


20 maj

Janusz Słupik

Kamil Wereszczyński


27 maj

Agnieszka Szczęsna - TBA

Agnieszka Michalczuk - TBA


3 czerwiec

Henryk Josiński, Michał Piórek - Stabilność chodu

Damian Pęszor - TBA


10 czerwiec

Przemysław Skurowski - TBA

Paweł Foszner - TBA


17 czerwiec

Wojciech Łabaj - TBA

 


sem. zimowy, rok akademicki 2014/2015


 

24 wrzesień

Marcin Paszkuta - Metody wyznaczania translacji za pomocą czujników IMU

Paweł Foszner - Biklasteryzacja - algorytmy i zastosowania


8 październik

Andrzej Polański - Zastosowanie dekompozycji gaussowskiej w proteomice


15 październik

Michał Staniszewski - Zastosowanie metody HSVD w modelowaniu sygnału


22 październik

Michał Piórek - Chaos w modelach dynamiki ruchu

Agnieszka Szczęsna - TBA


29 październik

Andre Gagalowicz - TBA


5 listopad

Przemysłam Pruszowski - Algorytmy oceny orientacji w systemach czujników typu IMU


12 listopad

Paweł Foszner - Środowisko do ewaluacji obliczeń bi-klasteryzacji


19 listopad

Łukasz Janik - Metody obliczeniowe estymacji pozy bazujące na algebrze kwatermionowej


26 listopad

Przemysław Skurowski - Siatka funkcjonalna w algorytmach optycznej akwizycji ruchu


3 grudzień

Agnieszka Michalczuk - TBA

Mateusz Garbulowski - Badanie symulacyjne własności statystyk pokrycia DNA w procesach sekwencjonowania


10 grudzień

Mateusz Janiak - TBA

Kamil Lebek - Biblioteka BAS IMU - postępy prac


17 grudzień

Adam Świtoński - Klasyfikacja danych ruchu człowieka


7 styczeń

Janusz Słupik - TBA


14 styczeń

Henryk Josiński - Chaos w modelach dynamiki ruchu człowieka

Kamil Wereszczyński - Model strukturalny palca na podstawie zdjęć USG


21 styczeń

Piotr Bajerski - TBA


28 styczeń

Damian Pęszor - Animacja twarzy


4 luty

Ewa Lach - Dynamiczna kalibracja czujników IMU


11 luty

Wojciech Łabaj - Udoskonalenie analizy funkcjonalnej danych mikromacierzowych pod kątem ontologii genowych, poprzez fuzję danych - redukcja sygnatur genowych